Avukatlarımızı Tanıyın

Kurucu avukatımız olup, Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi mezunudur. Meslek hayatına SGK, banka ve sair kurumlara avukatlık hizmeti veren hukuk bürolarında başlamış ve edindiği tecrübeler neticesinde Kapital Hukuk Bürosu’nu kurarak yetkin bir ekibi bir araya getirmiştir. Nitelikli icra ve satış dosyaları ile ilgilenmekte, bankacılık, ipoteğin paraya çevrilmesi veya rehinin paraya çevrilmesi takipleri ile bu takipler neticesinde alacağa mahsuben alınan taşınır ve taşınmazların tescil işlemleri konusunda müvekkillerine ve meslektaşlarına özel hizmet sunmaktadır.

Partner avukatımız, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak ceza hukuku alanında yüksek lisans yapmış, avukatlık mesleğini icra etmek istediğinden akademi hayatından vazgeçerek ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku, sigorta hukuku alanında çalışmaya başlamıştır. Şirketler hukuku alanında uzmanlaşmış olup uzun yıllardır gerek İzmir’ de, gerekse civar illerde bu konular üzerine avukatlık hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda müvekkil şirketlere ticaret hukuku ve vergi hukuku alanında danışmanlık vermektedir. Bir diğer uzmanlık alanı ise borçlu danışmanlığı olup özellikle ticari alacakların ve borçların müvekkil lehine ödeme planları ve anlaşmalar yapmaktır. Banka vekilliği tecrübesi bulunmaktadır.

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi (tam burslu eğitim programı) mezunu olup, staj dönemini büromuzda tamamlamıştır. Barcelona Graduate School of Economics’te yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Şirketler hukuku ve uluslararası ticaret hukuku alanında çalışmakta olup uluslararası ticari faaliyetlerdeki uyuşmazlıkların iç hukuk ve tahkim yollarıyla çözümünde aktif olarak çalışmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk ve Tarih (çift ana dal) mezunudur. 14 yıllık meslek hayatı boyunca dava, icra, şirket avukatlığı ve danışmanlığı, sözleşme avukatlığı ve arabuluculuk alanlarında deneyim kazanmıştır. Business English ve Dış Ticaret Uzmanlığı sertifikaları bulunmasının yanı sıra Arabuluculuk sertifikası sahibidir.

Üniversite eğitimine Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başlamış ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamış olup büromuzda staja başlamış ve aile hukuku, miras hukuku ve sigorta hukuku konularında ilave eğitimler ile desteklenerek başarılı bir staj dönemi geçirmiştir. Aktüerya bilirkişisi olan Aktaş, tazminat hesaplamalarında müvekkillerimize danışmanlık hizmeti vermektedir.

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup staj dönemine büromuzda başlamıştır. Ağırlıklı olarak iş hukuku alanında çalışmaktadır. Kıdem ve ihbar tazminatı hesaplamalarında uzmanlaşan Kaynak, birçok iş hukuku uyuşmazlıklarının arabuluculuk aşamasında çözüme kavuşturulmasında aktif rol oynayarak müvekkillerimize efektif ve kapsamlı iş hukuku hizmeti vermektedir.

Uludağ üniversitesi hukuk fakültesinden 2015 yılında mezun olduktan sonra Diyarbakır'da iş hukuku ağırlıklı hukuk bürosunda yasal stajımı tamamladı. Yasal staj sonrası 5 yıl boyunca ağırlıklı olarak iş hukuku başta olmak üzere ceza hukuku , aile hukuku , idare hukuku ve icra hukuku alanlarında serbest avukatlık yaptı. Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığına bağlı olarak 2018 yılından itibaren uzlaştırmacı, 2023 yılından itibaren de uzman arabulucu olarak görev yapmaktadır. eylül 2022 tarihinden itibaren kapital hukuk bürosunda iş hukuku alanında kıdemli avukat olarak çalışmaktadır.

Tam burslu olarak eğitim gördüğü İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden birincilikle mezun olmuştur. Avukatlık stajını tamamlamasının akabinde Kapital Legal ekibine katılmış olup özellikle kişisel verilerin korunması hukuku, sözleşmeler hukuku, ticaret hukuku ve sigorta hukuku alanlarında çalışmaktadır. İyi derece İngilizce bilen Kurnaz, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir.

2011 yılında Hatice Güzelcan Anadolu Lisesinden, 2015 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Hukuk Fakültesinden onur öğrencisi derecesi ile mezun olmuştur. Üniversite eğitimi boyunca KAHUDEV-Şirin-Ahmet Tekeli Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı) Bursu ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Bursu almıştır. Avukatlık stajını ACG Hukuk Bürosunda (Av. Halil Çağlar AKBULUT, Av. Serkan CENGİZ, Av. Yakup GÜL) tamamlamıştır. 2016 yılından itibaren çalıştığı Erdem hukuk Bürosunda yönetici avukatlık yaptıktan sonra 2023 yılında Büromuza transfer olmuştur. İnşaat ve gayrimenkul hukuku, iş hukuku, ticaret hukuku, şirketler hukuku, deniz ticaret hukuku (gemi söküm firmalarının çatmadan kaynaklı tazminat gibi davaları ile sınırlı olarak), aile hukuku, özel şirketlere hukuki danışmanlık vermek gibi özel hukuk alanları ile ilgilenmekte, ayrıca ceza davalarında sanık veya müşteki vekilliği ile 2017 yılından itibaren Adalet Bakanlığına bağlı olarak Uzlaştırmacılık yapmaktadır. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından düzenlenen 84 saatlik Temel Arabuluculuk Eğitimini tamamlamış olup Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Sertifikasına ve Noterlik Belgesine sahiptir. Kendisi sivil toplum alanında vakıf ve dernek üyelikleri ile aktif gönüllülük yapmaktadır. Yuva Derneği kapsamında Ekolojik Okuryazalık Eğitmenliği ile Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Pfizer tarafından hayata geçirilen ortak proje kapsamında Gençlere Sağlık - Sağlık Okuryazarlığı Eğitmenliği yapmıştır. Halihazırda büromuzda gayrimenkul hukuku alanında hizmet vermektedir.

Sizin bilgilerinizi önemsiyoruz.

Adaletle ve özenle, hukuki başarılar elde ediyoruz.

Kazanç ve tazminatlarınızı, sizin adınıza tazmin ediyoruz.

Kaliteli ve hizmet odaklı çalışmalarla başarıya gidiyoruz.

İzmir Avukat Bürosu. İzmirin Parlayan Yıldızları.

İzmir Kapital Hukuk Danışmanlık Ve Avukatlık Ofisi olarak sizlere güven veriyoruz. 2014 Yılında kurumsallaşan ve gelişen hukuki ihtiyaçlar doğrultusunda, büyürken ayrıca departmanlar haline gelen hukuk büromuz sizlerle. Her biri kendi alanlarında uzman izmir avukat kadromuz ile profesyonel destek bir telefon uzağınızda. Başarılı referanslarımız, sizlerle yapacağımız yeni danışmanlıklarda bizim en büyük ayak izimizdir.

BAĞLANTIDA KALIN
TOP
Gönder
1
Avukata Sor
Avukata Sor
Merhaba,
Avukata soru sorun.
Hemen Arayın